top of page

Bio

 

Skupina Egotrip vznikla v roce 2004.
V roce 2005 je Egotrip vybrán jako host finské legendy Waltari u příležitosti turné "Blood Sample". V té době také přichází do kapely bubeník Martin Švec ze skupiny Plexis.
1.6.2006 vychází pod hlavičkou Sony/BMG první album s názvem "Distance Unlimited". V ten samý den se také uskutečnil křest alba v pražském klubu Retro a pokřít ji osobně přijela finská skupina Waltari. Následuje další série letních festivalů. Tentokrát se Egotrip objevuje na takových akcích, jako jsou např. Master Of Rock, Rock For People, Noc Plná Hvězd, Benátská Noc aj. Na podzim roku 2006 kapela vyráží na turné společně s Vršovickou partou Post-It. Kombinace těchto dvou kapel se zdá natolik úspěšná, že se Egotrip a Post-It brzy setkávají na jednom pódiu u příležitosti unikátního projektu Rock Cirkus 2007, tentokrát jako jeden z headlinerů.
Skladby z alba “Distance Unlimited“ úspěšně bodovaly v hudebních hitparádách několika rockových rádií. Singl “World In Motion“ se stal jednou z nejhranějších skladeb rádia Rock Zone. Videoklip “My Perfection” se pravidelně objevuje jak v České Televizi, tak v hudební televizi Óčko. Za zmínku stojí např. umístění na první příčce hudební hitparády “Pětka v Pomeranči” v roce 2007 (ČT2).
V létě roku 2007 Egotrip koncertuje na veškerých velkých festivalech po celé republice. Následuje série zahraničních koncertů – Rakousko, Německo, Polsko.
2008 - kapela vydala EP Dissocial a skladba "Another Victim Of Suicide" úspěšně bodovala několik měsíců v hitparádě rádia Rock Zone 105.9.
2009 - Egotrip pod "nátlakem" svých příznivců natáčí poprvé v historii skladby nazpívané v češtině a výsledkem je EP Naposled. Ke skladbě "Co za to" byl natočen videoklip.
2010 - vychází album "Live Digital", které je kombinací anglicky a česky nazpívaných skladeb. CD také obsahuje 3 "živé" tracky a 2 videoklipy.
2012 - dochází ke změně v sestavě kapely. Post baskytaristy opouští dlouholetý člen Santy a nahrazuje ho mladičká baskytariska Nikol Melicharová. V té době také začíná spolupráce s Dubstepovým duem "Woostep" a vychází nové EP s názvem "Egotrip ft. Woostep". Egotrip získává nový sound a stává se speciálním hostem finských Waltari na všech koncertech v ČR u příležitosti 30tých narozenin této kapely.
Skladba "The Past" z EP "Egotrip ft. Woostep" se úspěšně drží v žebříčcích rádia RockZone 105.9 a k této skladbě je také natočen další videoklip.

INFO

Line Up

 

Jiri Fojtik - vocals
Martin Fialka - guitars
Martin Svec - drums
Nikol Melicharova - bass

© 2013 by JFmedia Production

  • Wix Facebook page
bottom of page